Producenci
Materiały w naszych meblach
Materiały w naszych meblach

Każdy nasz produkt wykonujemy z naturalnego surowca jakim jest drewno. Są oczywiście sytuacje, w których względy technologiczne przemawiają za tym, by zastosować np. płytę wiórową fornirowaną. Nie stosujemy natomiast, nawet przy produkcji wewnętrznych ścianek korpusów, płyty laminowanej. 

Skrzynki szuflad wykonujemy również z drewna. Dodatkowym atutem i jednocześnie "smaczkiem" jest stosowane w szufladach połączenie na "jaskółczy ogon". Dzięki stosowanym markowym zawiasom oraz prowadnicom, możemy zagwarantować wieloletnie bezproblemowe użytkowanie elementów ruchomych. 

Przy dobieraniu lub produkcji pozostałych akcesoriów, takich jak uchwyty, łączniki (przykład kolekcji "iungo") również kierujemy się zasadą wyboru jak najlepszych materiałów: mosiądzu, stali nierdzewnej lub szlachetnej. Takie detale podkreślają wówczas elegancję produktu. 

Powierzchnię wykańczamy lakierami, woskami i olejami. Staramy się tak dobierać rodzaje produktów wykończeniowych, by podkreślić naturalne zalety drewna. Przy czym najbardziej ekologicznymi i naturalnymi są stosowane przez nas woski i oleje, które posiadają atest, jako nadające się do produkcji zabawek. 

Podkreślić należy, że surowiec zakupujemy u dostawców posiadających certyfikaty FSC świadczące o tym, że pochodzą z miejsc objętych odpowiedzialną gospodarką surowcem drzewnym. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl